Home » 2014 » Ноември » 7 » ВПЕЧАТЛЯВАЩИ СПОРТНИ УСПЕХИ ЗА I ОУ „ХРИСТО БОТЕВ”
14:54
ВПЕЧАТЛЯВАЩИ СПОРТНИ УСПЕХИ ЗА I ОУ „ХРИСТО БОТЕВ”

На 03.11.2014 г. се проведе финалът на Общинския турнир по футбол за ученици V – VII клас. Състезанието се организира от ОДК гр. Търговище и е етап от Ученическите игри.

В предварителната група футболният отбор на I ОУ надмогна конкуренцията и отстрани отборите на II СОУ, IV ОУ и ОУ – с. Дралфа. На финала нашите момчета се изправиха срещу победителя от другата предварителна група – отбора на I СОУ. Играта беше равностойна и срещата завърши при равен резултат 3:3. След изпълнение на дузпи шансът беше на страната на съперниците ни. Това оформи крайния резултат – 4:2.

Нашият отбор получи купа за извоюваното второ място. Повод за гордост е и индивидуалната награда на Анастас Димитров Пемперски, определен за голмайстор на турнира.

На друго състезание, организирано от ОДК – есенен лекоатлетически крос по повод 1 ноември, отново наши ученици заеха призови места. Бяганията на дистанции от 800 и 1000 м. се проведоха на 05.11.2014 г. в района на Борово око. Във възрастова група V – VI клас при момичетата победителка стана Александра Огнянова от VI б клас. В същата възрастова група при момчетата Валентин Боянов / VI б кл./ зае второ място, а съученикът му Исуф Хюсеинов е трети. Във възрастова група VII – VIII клас при момчетата имаме още един шампион – Мустафа Мехмедов от VIII б клас. Тук при момичетата Цветомира Петева / VII б кл./ е със сребърен медал.

Кросът донесе много приятни емоции на децата, защото спортуването за здраве поддържа тонуса и укрепва организма. А когата чрез участието в подобна инициатива  успееш да спечелиш и медал, си двойно по-щастлив. Поздравяваме победителите и призьорите и им желаем да съхранят за дълго добрата си спортна форма!

Category: Дейности и инициативи | Views: 667 | Added by: alex_og