Home » 2015 » Януари » 29 » ВОЛЕЙБОЛЕН УСПЕХ ЗА I ОУ „ХРИСТО БОТЕВ”
12:04
ВОЛЕЙБОЛЕН УСПЕХ ЗА I ОУ „ХРИСТО БОТЕВ”

От 26.01. до 28.01.2015 г. се проведе Общинското първенство по волейбол за ученици,  организирано от ОДК гр. Търговище.

В състезанието при момичетата V – VII клас отборът на I ОУ имаше срещи с отборите на ОУ с. Макариополско и I СОУ „Св. седмочисленици“. През двата дни на първенството отборът ни разполагаше с най-масовата подкрепа от страна на публиката в Спортна зала „Дечко Стефанов“. Оказа се, че нашите момичета имат много ревностни почитатели, които ги насърчаваха и им даваха стимул да се борят за всяка точка.

При момчетата V – VII клас интригата се разви по подобен начин. Нашият отбор завърши с победа двубоя с отбора на СОУ за ДУС „Св. Иван Рилски“ гр. Търговище, но загуби срещу I СОУ.

В крайното класиране и двата ни отбора се наредиха на второ място, като защитиха честта на любимото училище. За успеха си получиха купа, почетно флагче и книгата на Мартин Стоев „Родени да побеждават“, посветена на пътя на мъжкия национален тим по волейбол към Олимпийските игри в Пекин.

Поздравяваме нашите състезатели и техните треньори Йорданка Жечева и Иван Иванов! Желаем им победи в предстоящи състезания!